معرفی انواع زعفران

زعفران نگین

زعفران نگین

زعفران نگین چیست ؟
درمیان دسته بندی های مختلفی که برای زعفران در نظر گرفته می شود. زعفران نگین بالاترین عیار را دارد.عیار بالای زعفران نگین به علت قدرت بالای رنگ دهی آن نسبت به سایر انواع زعفران و همچنین درشت بودن ریشه های آن می باشد. زعفران نگین را گاهی با نام زعفران نگینِ ممتاز هم می شناسند.در بازار معمولاً واژه های دیگری هم برای این زعفران به کار می برند. به عنوان مثال برای خالص ترین نوع زعفران نگین، زعفران سوپر نگین و یا نگین صادراتی و یا ترکیب خاصی از این واژه ها به کار می برند. معمولاً بهترین نوع زعفران نگین از زعفران قائنات تهیه می شود.

زعفران نگین چگونه به دست می آید ؟
زعفران تازه
به دست آوردن زعفران نگین در درجه اول به کیفیت گل زعفرانی که زعفران از آن به دست آمده بستگی دارد.یعنی اگر گل زعفران در مناطقی با شرایط آب و هوایی مطبوع برای تولید زعفران به دست آمده باشد، قدرت رنگ دهی و به طبع آن کیفیت زعفران بالاتر رفته و در رده بالاتری در دسته بندی های زعفران قرار می گیرد. اما شیوه خشک کردن زعفران هم در کیفیت آن موثر است.برای به دست آوردن زعفرانی با بالاترین کیفیت، پس از آنکه آن را پرکن کردند، زعفران را به صورت صاف و مستقیم خشک می کنند. این کار باعث می شود که زعفران خشک جلوه زیبایی به دست آورد.

قیمت زعفران نگین چه قدر است؟
زعفران نگین در مقایسه با سایر انواع زعفران از قیمت بالاتری برخوردار است. قیمت بالای این نوع زعفران از کیفیت و قدرت رنگ دهی بالای آن نشعت می گیرد.امّا با توجه به نوسان زیاد، قیمت زعفران که گاهی منجر به تغییر قیمت به دفعات در روز هم می شود،برای این نوع زعفران، مانند دیگر انواع آن، هیچ گاه نمی توان قیمتی ثابت ارئه کرد.اما در صورتی که علاقه مند به اطلاع از قیمت روز زعفران هستید، می توانید از اینجا قیمت به روز انواع زعفران را در کافه زعفران را مشاهده نمایید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن